2,951
edits
(→Other array languages: xs) |
(→Other array languages: Lil) |
||
Line 54: | Line 54: | ||
|- | |- | ||
| [[KamilaLisp]] || [[wikipedia:GNU GPLv3|GNU GPLv3]] || [[wikipedia:Java (programming language)|Java]] || [https://github.com/kspalaiologos/kamilalisp Github] | | [[KamilaLisp]] || [[wikipedia:GNU GPLv3|GNU GPLv3]] || [[wikipedia:Java (programming language)|Java]] || [https://github.com/kspalaiologos/kamilalisp Github] | ||
|- | |||
| [[Lil]] || [[wikipedia:MIT License|MIT]] || [[wikipedia:C (programming language)|C]] or [[wikipedia:JavaScript|JavaScript]] || [https://github.com/JohnEarnest/Decker GitHub] | |||
|- | |- | ||
| [[Nial]] || [[wikipedia:GNU GPLv3|GNU GPLv3]] || [[wikipedia:C (programming language)|C]] || [https://github.com/danlm/qnial7 GitHub] | | [[Nial]] || [[wikipedia:GNU GPLv3|GNU GPLv3]] || [[wikipedia:C (programming language)|C]] || [https://github.com/danlm/qnial7 GitHub] |