2,951
edits
(→Other array languages: Uiua) |
(→Other array languages: xs) |
||
Line 60: | Line 60: | ||
|- | |- | ||
| [[Uiua]] || [[wikipedia:MIT_License|MIT]] || [[wikipedia:Rust (programming language)|Rust]] || [https://github.com/uiua-lang/uiua Github] | | [[Uiua]] || [[wikipedia:MIT_License|MIT]] || [[wikipedia:Rust (programming language)|Rust]] || [https://github.com/uiua-lang/uiua Github] | ||
|- | |||
| [[xs]] || public domain || [[wikipedia:OCaml|OCaml]] || [https://github.com/smabie/xs Github] | |||
|} | |} | ||