96
edits
MichaelBaas (talk | contribs) (uppercasing 1st letter) |
MichaelBaas (talk | contribs) (Added some more common terms (w/o translation)) |
||
Line 30: | Line 30: | ||
| [[Disclose]] || || | | [[Disclose]] || || | ||
|- | |- | ||
| [[Dyadic]] || Dyadisch || | |||
|- | |||
| [[Enclose]] || || | | [[Enclose]] || || | ||
|- | |- | ||
Line 35: | Line 37: | ||
|- | |- | ||
| [[Grade]] || || | | [[Grade]] || || | ||
|- | |||
| [[Guards]] || || | |||
|- | |- | ||
| [[Jot]] || || | | [[Jot]] || || | ||
Line 41: | Line 45: | ||
|- | |- | ||
| [[Left]] || Links || | | [[Left]] || Links || | ||
|- | |||
| [[Monadic]] || Monadisch || | |||
|- | |||
| [[Namespace]] || || | |||
|- | |- | ||
| N-wise || N-fach || | | N-wise || N-fach || | ||
Line 89: | Line 97: | ||
|- | |- | ||
| [[Unique Mask]] || Unikat-Maske || | | [[Unique Mask]] || Unikat-Maske || | ||
|- | |||
| [[Workspace]] || || | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{APL development}}[[Category:Lists]] | {{APL development}}[[Category:Lists]] |
edits