3,038
edits
(Change the link for Kap to point to Codeberg instead of Github) |
(→APL dialects: TinyAPL) |
||
Line 28: | Line 28: | ||
|- | |- | ||
| [[openAPL]] || [[wikipedia:GNU GPLv2|GNU GPLv2]] || [[wikipedia:C (programming language)|C]] || [https://github.com/PlanetAPL/openAPL GitHub] (mirror) | | [[openAPL]] || [[wikipedia:GNU GPLv2|GNU GPLv2]] || [[wikipedia:C (programming language)|C]] || [https://github.com/PlanetAPL/openAPL GitHub] (mirror) | ||
|- | |||
| [[TinyAPL]] || [[wikipedia:MIT_License|MIT]] || [[wikipedia:Haskell|Haskell]] || [https://github.com/RubenVerg/tinyapl GitHub] | |||
|} | |} | ||