96
edits
MichaelBaas (talk | contribs) (Added some more common terms (w/o translation)) |
MichaelBaas (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 28: | Line 28: | ||
| [[Catenate]] || Verbinde || | | [[Catenate]] || Verbinde || | ||
|- | |- | ||
| [[Disclose]] || || | | [[Disclose]] || Auspacken || | ||
|- | |- | ||
| [[Dyadic]] || Dyadisch || | | [[Dyadic]] || Dyadisch || | ||
|- | |- | ||
| [[Enclose]] || || | | [[Enclose]] || Einpacken || | ||
|- | |- | ||
| [[Fork]] || Gabel (Dreierzug) || | | [[Fork]] || Gabel (Dreierzug) || | ||
Line 41: | Line 41: | ||
|- | |- | ||
| [[Jot]] || || | | [[Jot]] || || | ||
|- | |||
| [[Label]] || Zeilenmarke || | |||
|- | |- | ||
| [[Laminate]] || Aufschichten || | | [[Laminate]] || Aufschichten || | ||
Line 98: | Line 100: | ||
| [[Unique Mask]] || Unikat-Maske || | | [[Unique Mask]] || Unikat-Maske || | ||
|- | |- | ||
| [[Workspace]] || || | | [[Workspace]] || Arbeitsbereich || | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{APL development}}[[Category:Lists]] | {{APL development}}[[Category:Lists]] |
edits