4,493
edits
Line 58: | Line 58: | ||
|- | |- | ||
| [[BQN]] || [[wikipedia:ISC license|ISC]] || BQN, [[wikipedia:JavaScript|JavaScript]] || [https://github.com/mlochbaum/BQN GitHub] | | [[BQN]] || [[wikipedia:ISC license|ISC]] || BQN, [[wikipedia:JavaScript|JavaScript]] || [https://github.com/mlochbaum/BQN GitHub] | ||
|- | |||
| [[CoSy]] || unknown || [[wikipedia:Forth (programming language)|Forth]] || [https://cosy.com/4thCoSy/Code/CoSy/ Coherent Systems] | |||
|- | |- | ||
| [[dzaima/BQN]] || [[wikipedia:MIT License|MIT]] || [[wikipedia:Java (programming language)|Java]] || [https://github.com/dzaima/BQN GitHub] | | [[dzaima/BQN]] || [[wikipedia:MIT License|MIT]] || [[wikipedia:Java (programming language)|Java]] || [https://github.com/dzaima/BQN GitHub] | ||
Line 68: | Line 70: | ||
|- | |- | ||
| [[Jelly]] || [[wikipedia:MIT License|MIT]] || [[wikipedia:Python (programming language)|Python]] || [https://github.com/DennisMitchell/jellylanguage GitHub] | | [[Jelly]] || [[wikipedia:MIT License|MIT]] || [[wikipedia:Python (programming language)|Python]] || [https://github.com/DennisMitchell/jellylanguage GitHub] | ||
|- | |||
| [[Nial]] || [[wikipedia:GNU GPLv3|GNU GPLv3]] || [[wikipedia:C (programming language)|C]] || [https://github.com/danlm/qnial7 GitHub] | |||
|- | |- | ||
| [[RAD]] || [[wikipedia:MIT_License|MIT]] || [[wikipedia:D (programming language)|D]] || [https://bitbucket.org/zacharyjtaylor/rad/src/master/ BitBucket] | | [[RAD]] || [[wikipedia:MIT_License|MIT]] || [[wikipedia:D (programming language)|D]] || [https://bitbucket.org/zacharyjtaylor/rad/src/master/ BitBucket] |