4,494
edits
m (Kap symbols) |
|||
Line 202: | Line 202: | ||
| diamonds || <code>⋄⌺⍚</code> | | diamonds || <code>⋄⌺⍚</code> | ||
|- | |- | ||
| diereses || <code> | | diereses || <code>¨⍨⍥⍤⍣⍢⍡⍩∵</code> | ||
|- | |- | ||
| dots || <code>.:,;?! | | dots || <code>.:,;?!⍰∵</code> | ||
|- | |- | ||
| epsilons || <code>∊⍷</code> | | epsilons || <code>∊⍷</code> | ||
Line 219: | Line 219: | ||
|- | |- | ||
| quads || <code>⎕⌸⌹⌺⌻⌼⍁⍂⍃⍄⍇⍈⍌⍍⍐⍓⍯⍰</code> | | quads || <code>⎕⌸⌹⌺⌻⌼⍁⍂⍃⍄⍇⍈⍌⍍⍐⍓⍯⍰</code> | ||
|- | |||
| quotes || <code>'"˝</code> | |||
|- | |- | ||
| shoes-down || <code>∪⍦</code> | | shoes-down || <code>∪⍦</code> | ||
Line 228: | Line 230: | ||
| shoes-up || <code>∩⋔</code> | | shoes-up || <code>∩⋔</code> | ||
|- | |- | ||
| slashes || <code>/⌿⍁%</code> | | slashes || <code>/⌿⍁%⫽</code> | ||
|- | |- | ||
| slashes-back || <code>\ | | slashes-back || <code>\⍀⍉⍂⑊</code> | ||
|- | |- | ||
| stiles || <code><nowiki>|</nowiki>⌽⍒⍋∥⍭⍦⍧$</code> | | stiles || <code><nowiki>|</nowiki>⌽⍒⍋∥⍭⍦⍧$</code> | ||
Line 244: | Line 246: | ||
| wedges-down || <code>∨⍱⍌</code> | | wedges-down || <code>∨⍱⍌</code> | ||
|- | |- | ||
| wedges-left || <code>< | | wedges-left || <code><≤⍃ᑈ«</code> | ||
|- | |- | ||
| wedges-right || <code>> | | wedges-right || <code>>≥⍄⍩ᐵ»</code> | ||
|- | |- | ||
| wedges-up || <code>∧⍲⍓</code> | | wedges-up || <code>∧⍲⍓</code> |