19
edits
m (→2024) |
(→2024) |
||
(2 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 171: | Line 171: | ||
|- | |- | ||
| 74 || Mar 1 || Brudzewsky, Lochbaum, Taylor, Therriault || Kamila Szewczyk || [[KamilaLisp]], APL || [https://www.arraycast.com/episodes/episode74-kamilalisp KamilaLisp and Kamila Szewczyk] | | 74 || Mar 1 || Brudzewsky, Lochbaum, Taylor, Therriault || Kamila Szewczyk || [[KamilaLisp]], APL || [https://www.arraycast.com/episodes/episode74-kamilalisp KamilaLisp and Kamila Szewczyk] | ||
|- | |||
| 75 || Mar 15 || Brudzewsky, Lochbaum, Taylor, Therriault || Stine Kromberg || APL || [https://www.arraycast.com/episodes/episode75-stine-kromberg Stine Kromberg, Dyalog CEO] | |||
|- | |||
| 76 || Mar 29 || Brudzewsky, Lochbaum, Taylor, Therriault || Conor McCarthy || Q || [https://www.arraycast.com/episodes/episode76-conor-mccarthy Conor McCarthy, PyKX and kdb+ 4.1] | |||
|- | |||
| 77 || Apr 12 || Lochbaum, Taylor, Therriault || Kai Schmidt || [[Uiua]] || [https://www.arraycast.com/episodes/episode77-uiua Kai Schmidt and the Evolving Uiua Programming Language] | |||
|} | |} | ||
edits