4,494
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 106: | Line 106: | ||
| Manchester, UK | | Manchester, UK | ||
| | | | ||
| | | July 7-11 | ||
|- | |- | ||
| 1985 | | 1985 | ||
| | | Seattle, WA, USA | ||
| APL and the future | | APL and the future | ||
| | | May 12-16 | ||
|- | |- | ||
| 1984 | | 1984 | ||
| | | Helsinki, Finland | ||
| APL '84 | | APL '84 | ||
| June 1984 | | June 11-15, 1984 | ||
|- | |- | ||
| 1983 | | 1983 | ||
| | | Washington, D.C | ||
| APL '83 | | APL '83 | ||
| | | April 10-13, 1983 | ||
|- | |- | ||
| 1982 | | 1982 | ||
Line 129: | Line 129: | ||
|- | |- | ||
| 1981 | | 1981 | ||
| | | San Francisco, CA, USA | ||
| APL '81 | | APL '81 | ||
| | | October 21-23, 1981 | ||
|- | |||
| 1980 | |||
| Leeuwenhorst, Noordwijk, Holland | |||
| APL '80 | |||
| June 24-26, 1980 | |||
|- | |- | ||
| 1979 | | 1979 | ||
| | | Rochester, NY, USA | ||
| APL '79 | | APL '79 | ||
| June 1979 | | 30 May - 1 June 1979. | ||
|- | |- | ||
| 1976 | | 1976 |